Reference na moje služby, kurzy a webináře

Moc děkuji za tento kurz, je to opravdová podpora žen, které chtějí rodit v bezpečí v porodnici, ale chtějí rodit po svém. Jsem ráda, že už budu umět argumentovat a budu se moci opřít o konkrétní zákony a jejich paragrafy při (snad) konstruktivním dialogu se zdravotníky. Také mám radost, že rozpoznám, kdy se mne personál bude snažit zmanipulovat a kdy mi podávají relevantní informace. Ještě jednou moc děkuji, jsem z kurzu nadšená.
Leona

Kurz určitě doporučuji všem ženám, ať už těhotným či ženám po porodu nebo ženám, které se chystají otěhotnět. Kurz je opravdu přehledný, člověk se dozví všechny důležité informace a může se lépe připravit na to co ho čeká. Před kurzem už jsem většinu věcí věděla, protože jsem se o tyto věci začala po prvním porodu více zajímat, ale právě tento kurz mi pomohl dát si to v hlavě všechno hezky dohromady a uspořádat si myšlenky. A na svůj druhý porod se těším víc a víc. Paní Jiřino, moc děkuji!
Zuzana
Kurz bych doporučila všem nastávajícím maminkám. Kurz je věcný a opírá se o práva každé ženy před, během i po porodu. Dodá nejen informace, která by měla mít každá nastávající maminka, ale i odvahu říct svůj názor a stát si za něj.
Alžběta

Do kurzu jsem sla z toho duvodu, ze me okoli nema zrovna dobre zkusenosti s porodem. Vas kurz sliboval informace, moznost mit porod takovy, jaky si ho preje kazda zena. Pred kurzem jsem nevedela, ze je moznost ambulantniho porodu. A i presto, ze ta moznost je, tak ji plno porodnic nechce provadet. Dale diky vam vim, ze se mam rvat za sva prava. Ze se nemam nechat odbit a ze s mym ditetem muzu byt 24/7. A urcite bych to doporucila vsem zenam, ktere budou rodit. Cloveku to otevre oci. Skoda jen, ze mam v okoli jeste plno lidi, co “zijou” v dobe kamenne a vymlouvaji mi ambulantni porod.
Helena
Kurz byl velmi poucny, i kdyz se velmi v teto oblasti informuji a myslela jsem, ze jsem velmi informovana, kurz mi jeste mnohem vic rozsiril obzory. Dekuji za nej
Kristýna

Než jsem se přihlásila do kurzu, neměla jsem ponětí, jaká práva má těhotná žena. Díky tomuto kurzu, vím, že se nemusím bát mít vlastní názor, postoj a přání. Jsem také řada, že žena má možnost být s dítětem nepřetržitě, což si myslím, že je velmi důležité po porodu. Chtěla bych moc poděkovat za úžasné rady, tipy a o sdílení zkušeností jiných žen.
Patricie

Čekám čtvrté dítě, tedy zkušeností s těhotenstvím a porody mám již dostatek, přesto byl kurz velmi přínosný. Pomohl mi utřídit si moje přání vzhledem k tomu, co je a není možné. Obzvlášť užitečné mi příjdou konkrétní příklady z praxe a odkazy na legislativu, možnost se dobře zorientovat.
Lenka

Považuji tento kurz za nejpřínosnější teoretickou přípravu na porod, do které by rodička měla investovat. Kurz je sestaven tak aby získání co nejvíce informací, zabralo co možná nejméně času. Velmi oceňuji aktivní zapojení ženy do kurzu a do celého procesu, který má vést k informovanému rozhodnutí za sebe a za své dítě. Kurz je respektující k rozmanitým postojům a podporuje svobodu volby. Rozhodně doporučuji.
Andrea
Jelikož jsem neabsolvovala žádný předporodní kurz a veškeré mnou známé informace jsem se dočetla buď na internetu, nebo v knihách, byla jsem více než nadšena, z tohoto kurzu ohledně mého práva v době těhotenství, porodu a i po něm. Paní magistra je osobou na svém místě, vše stručně vysvětlila, ukázala, co můžeme čekat, jak se na takovéto situace připravit a jak jednat, když se s námi bude jednat neprávem. Jako prvorodičku mne tento kurz v mnohém uklidnil a ukázal mi, že i já se mohu ozvat a trvat na svých právech. Tento kurz mohu všem jenom doporučit, litovat rozhodně nebudete.
Michaela

Jako nastávající prvorodička jsem nebyla s informacemi ohledně práv v těhotenství, během porodu a následné péče téměř vůbec seznámena. Kurz Vám vše předá srozumitelnou formou, v hezky strukturovaných krátkých lekcích, kde se probírá jak teorie, tak praktické zkušenosti a příklady s jasným odkazem na právní podklady. Co jako posluchač oceňuji, je velmi příjemný projev paní Jiřiny Novotné. Jde vidět, že kurz dělá nejen jako profesionál/advokát, ale také jako empatická žena a maminka. Děkuji za možnost se účastnit kurzu. Věřím, že je vhodný pro každou nastávající maminku, která chce znát svá práva a být připravena na všemožné situace, které mohou nastat.
Veronika
Jelikož čekám první dítě, nevěděla jsem, co všechno si můžu dovolit, co mě čeká. Kurz byl pro mě otevření dveří do porodnického prostředí. Dostala jsem představu o tom, jak nemocniční personál funguje, jaké mohou používat manipulace a jak se jim mohu bránit. Kurz mi dodal sebevědomí ke komunikaci mých přání.
Tereza

Na kurz mi dala tip kamarádka a jelikož jsem obecně ráda předem co nejvíce informována, ráda jsem se přidala. Velmi jsem oceňovala přístup Jiřiny, kdy vedla k posílení a sebejistotě žen říkat si o svá přání a trvat si na nich, avšak bez toho, aby se o zdravotnictví vyjadřovala s despektem, pouze vedla k asertivnímu slušnému vymezení se, pokud by se dělo něco, s čím bychom u porodu nesouhlasily. Byla jsem ráda za citace ze zákona o zdravotních službách, díky čemuž vím, že jsem v právu a mohu si na tom i z pohledu zákona trvat a zdravotníci to musí respektovat. Jelikož mám ještě před porodním kurzem, tak jsem se na tomto kurzu mimo oblast právní dozvěděla i spoustu informací o samotném porodu a již díky tomuto kurzu mám představu o svém porodním přání. Kurz rozhodně nebyl nějaký suchý nudný právnický kurz, Jiřina mluvila velmi zajímavě, dávala příklady z praxe a působila velmi sympaticky. Děkuji moc za možnost se jej zúčastnit, mám z něj vypsány poznámky, které si plánuji ještě před porodem pročíst a vzít si je i do porodnice 🙂
Kristýna