Pomáhám odstranit překážky úřední, právní i osobní, bránící v přirozeném porodu.

Nejen  pro těhotné ženy píši užitečné radynávody týkající se práva v porodnictví

Práva u porodu nejen z pohledu ženy, matky, ale také advokátky. Právní otázky a zaměření na úskalí našeho porodnictví. Snažím se podpořit nejen samotné ženy, ale i jejich doprovod k porodu. Aby věděl, na co vše má nárok, právo a co si nenechat líbit. Pak může žena rodit v klidu, že je o ni náležitě postaráno.


KDO JSEM A PROČ TO DĚLÁM?

Práva žen vnímám velmi silně už od malička. Možná proto jsem se stala advokátkou. Po té, co jsem sama prožila těhotenství i porod, začala jsem se o problematiku práv v porodnictví  ještě více zajímat. A nestačila jsem se divit.

Viděla jsem nekvalitní přístup k těhotným ženám, které si nebyly vůbec jisty ve svých právech. Navíc dostávaly pouze částečné a neúplné informace. Často s nimi bylo manipulováno.


Pro rodící ženy je prakticky nemožné během porodu rodit a souběžně bojovat o svá práva.

Jako advokátka vidím tyto věci více v souvislostech a dokáži lépe rozpoznat, kdy dochází k porušování práv, neoprávněným zásahům nebo postupům, které nejsou lege artis.

Po prostudování zákonů, vyhlášek, doporučeních (WHO) a spoustě dalších informací je zřejmé, že naše porodnictví potřebuje ještě hodně velkou změnu, aby byly respektovány práva žen a ty pak rodily bezpečně.

Nejen příběhy žen, klientek i porodních asistentek a dul, se kterými jsem měla možnost pracovat, mne utvrdily v tom, že je stále potřeba velmi výrazně podporovat ženy, aby rodily přirozeně. A tak jsem se rozhodla osvětu a pomoc šířit tímto způsobem.

Spolehnout se můžete na to, že bez obalu dokáži jasně a stručně sdělit citlivá témata. Mám individuální přístup vycházející z osobní zkušenosti i mé specializace na právo v porodnictví.

Porod vnímám jako jednu z nejvýznamnějších a nejdůležitějších věcí. Záleží na tom, jak se rodíme.

jirina@eporod.cz
+420 723 398 976