právní manuál k porodu

PRÁVNÍ MANUÁL K PORODU

(e-book)

Nutný základ, pokud se chcete vyhnout nadbytečným zásahům při porodu.

 • Na co vše máte právo a jak postupovat v různých situacích, když máte odlišné přání od zavedené rutiny v nemocnici.
 • Přehled praktik, které jsou nejen v porodnictví nedovolené, protiprávní a jak se jim vyhnout.
 • Právní problematika a spousta dalších témat spolu s příklady z praxe. 
 • Vše s odkazy na zákony a konkrétní paragrafy. 

Hledáte informace, jak si zajistit v porodnici porod dle vašich vysněných představ?

Uvědomujete si, že se můžete dostat do konfliktu a manipulativního jednání ze strany personálu, ale nevíte, jak tyto situace řešit?

Přemýšlíte, jak nastavit vztah s lékaři, abyste neměli pocit, že jen bojujete a zároveň měli přichystané věcné a pádné právní argumenty?

Připadá vám, že v klasické předporodní přípravě se neřeší, jak si reálně zajistit dodržování vašich přání a požadavků?

Pak jste tu správně.

Jít dnes rodit do porodnice bez jasné představy, co chcete a nechat vše na personálu porodnice, kterému odevzdáte své kompetence, rozhodně nedoporučuji.  O tom už se přesvědčila spousta žen před vámi. Neudělejte tu stejnou chybu.

Dobrá zpráva je, že se můžete rychle a přehledně dozvědět podstatné informace, které ani zdravotníci kolikrát nevědí. 

Budete znát svá práva i možnosti. Vědomě, informovaně a bez strachu se tak dokážete rozhodnout správně i ve vyhrocených situacích.

Jedná se o elektronickou knihu ve formátu PDF.

Jsem advokátka, která se zaměřuje na právo v porodnictví. Pomáhám ženám odstranit překážky úřední, právní i osobní, bránící v přirozeném porodu.

Z osobní zkušenosti i ze své praxe jsem často viděla nekvalitní přístup k těhotným ženám ze strany personálu nemocnice, které si nebyly vůbec jisty ve svých právech. Navíc dostávaly pouze částečné a neúplné informace. Často s nimi bylo manipulovánozasahováno do jejich práv.

Ženy pak namísto posilujícího porodu, odcházely s depresemi, zklamáním, pocitem neschopnosti a kolikrát i se šrámem nejen fyzickým, ale i na duši. O druhém dítěti nechtěly vůbec slyšet. 

Řada praktik v porodnicích je stále zastaralá, nevhodná, zakázaná, přesto se tyto zákroky používají.

Poukazuji na tyto nešvary, ukazuji vám, jak je pro vás výhodné, být informovaní a znát svá práva. Pak s vámi nebude nikdo manipulovat. 

Reference

Připravujete na porod své tělo a mysl? Skvěle, pokračujte v tom. Ale doporučuji nevynechat nastudování vlastních práv, která je důležité znát alespoň zčásti tak, jako své tělo, především pokud rodíte v porodnici. Tento právní manuál bude vaší berličkou, o kterou se můžete opřít, štítem, kterým se můžete bránit, mečem, kterým můžete bojovat. Když jsem manuál četla, s hořkostí jsem si uvědomila, že na mě byly použity manipulační techniky, kterým jsem podlehla, protože jsem je nedokázala jako manipulační rozpoznat a tím pádem na ně adekvátně reagovat. Ale tohle nemusí být váš příběh. Můžete se s nimi seznámit s předstihem a zabránit tak neštěstí nebo přinejmenším zbytečnému poškození svého těla nebo další traumatům. Důvody, proč se přistupuje k nástřihům a císařským řezům jsou šokující. Stejně jako jasné poukázání na případy, kdy se jedná v porodnicích bez mrknutí oka proti doporučení WHO.
Kateřina Diblíkováwww.mamamame.cz
E-book Právní manuál k porodu jsem přečetla jedním dechem! A jsem z něj nadšená! Přestože se jedná o právní manuál, je velmi srozumitelný a čtivý. Jsem moc ráda, že se mi dostal do rukou a bude mi ctí ho doporučovat mým klientkám, které často řeší strach z porodu a z lékařů. Pokud se připravujete na přirozený porod, neváhejte a pořiďte si ho. Bude Vám nedocenitelným pomocníkem. A rozhodně nebudete litovat.
Veronika Velehradskáprůvodkyně životem a přechodovými rituály
„Když se mi do rukou dostal Právní manuál k porodu, měla jsem pouze za úkol zpracovat ho do grafické podoby. Potřebovala jsem se tedy začít do obsahu e-booku, abych věděla, jak vlastně tvořit. Dospěla jsem k závěru, že se e-book velmi dobře čte a Jiřka je skutečně odbornicí ve svém oboru – práv žen v porodnictví. Já sama netoužím po dětech právě z toho důvodu, jaké se kolem porodu linou příběhy. Když mi sestřenice vyprávěla, že si měsíc po porodu nemohla sednout a pak kolegyně, že i když vysloveně napsala, že nechce nástřih, doktorka jí během porodu prostě šmikla. Doslova prý řekla: teď udělám šmik. Díky Jiřky Právnímu manuálu k porodu je možné, že se ženy začnou ozývat a domáhat se svých práv, která jim jsou v našich porodnicích upírána. Já jsem při některých příkladech z praxe doslova zírala, s jakými zkušenostmi v porodnici se ženy svěřují. Tento text myslím pomůže hodně ženám, které by se jinak bránit nezvládly. Po právní stránce. Jsem ráda, že se mi tento projekt dostal do rukou.“
Veronika Ježíkováwww.nabloguzalezi.cz

O tom, které projevy násilí se vyskytují v porodnicích, jak se jim vyhnout a účinně bránit, na co vše máte nejen v porodnici právo a jak postupovat v různých situacích, když máte odlišné přání od zavedené rutiny v nemocnici, jsem napsala e-book:

PRÁVNÍ MANUÁL K PORODU

Využijte tuto možnost a už se příště nenecháte zastrašit formulacemi typu "to nejde", "musíte", "miminko vám  musíme odnést..." apod.

Tahle elektronická knížka je komplexním pomocníkem pro ty, kteří přebrali zodpovědnost za sebe do svých rukou a neradi se spoléhají na ostatní a na náhody. Zvlášť pokud jde o porod dítěte. 

V manuálu najdete příklady z praxeodkazy na zákony a paragrafy, které vám pomohou, jak jednat v situacích, které byste jinak něvěděli, jak elegantně vyřešit.

V e-booku najdete:

- nejčastější zákroky a projevy násilí, které se v porodnicích vyskytují,

-na co vše máte právojak postupovat v různých situacích, když máte odlišné přání od zavedené rutiny v nemocnici,

- co je v porodnictví špatně, proč se o tom neví a proč je dobré být více informovaný,

- přehled praktik, které jsou nedovolené, protiprávníjak se jim vyhnout.

- právní problematiku a spoustu dalších témat spolu s příklady z praxe

Jedná se o elektronickou knihu ve formátu PDF.

Co vám e-book přinese?

Za pomoci tohoto e-booku se naučíte rozpoznat, kdy je s vámi manipulováno, které zákroky nebo postupy jsou nevhodné, co dělat, když vám v porodnici řeknou,  že u nich to není zvykem, nejde to nebo něco prostě musíte.

Budete znát svá práva i možnosti. Vědomě, informovaněbez strachu se tak dokážete rozhodnout správně i ve vyhrocených situacích.

Cena tohoto e-booku je

690,- Kč

Do 16.10.2022 k e-booku dostanete i přístup k 5. modulu kurzu Moje práva v těhotenství a u porodu, který se týká Zákazu návštěv a rodičovských práv v nemocnici. 

 

Manuál obsahuje celkem 54 stran, na kterých jsou v 9 kapitolách rozebrány jednotlivé nežádoucí a manipulativní techniky. Vše s příklady, vysvětlením a odkazy na zákony.   

 • 1
  Nástřih hráze
 • 2
  Odmítnutí péče
 • 3
  Zadržování v nemocnici
 • 4
  Informovaný souhlas
 • 5
  Porušení intimity a soukromí
 • 6
  Nedůstojné zacházení a emocionální nátlak
 • 7
  Separace matky a dítěte po porodu
 • 8
  Proč máme tolik císařských řezů
 • 9
  Kristellerova expresse

Nemusíte mít přeci předchozí negativní zkušenost s porodem v porodnici, ani si odnášet mnohaleté trauma z nepovedeného porodu, abyste se začali více zajímat o svá práva a možnosti. 

Nemusíte trávit hodiny u internetu a zjišťovat si potřebné informace z různých zdrojů, které si kolikrát protiřečí. Stejně vždy skončíte na tom, že nevíte, jak to tedy reálně udělat. 

Díky informacím z e-booku můžete sbírat plody mé práce a dlouholetých zkušeností.

E-book Právní manuál k porodu jsem sestavila srozumitelně a jasně.

Sama jsem v těhotenství hledala obdobné informace, které nikde nebyly.

Na předporodních kurzech se sice dozvíte, že to či ono je škodlivé a že je dobré např. rodit vaginálně a ne císařským řezem, ovšem nikdo mě už nepřipravil na střet s realitou.

Na manipulaci ze strany zdravotníků, neochotu řešit věci v klidunavrhovat neinvazivní řešení problému.

Proto, pokud ukážete, že víte, jaká máte práva a víte, jak situaci řešit, zajistíte si tak to, že s vámi nebude nikdo manipulovat. 

Ušetřím vám hodiny a hodiny nebo i dlouhé měsíce hledáním informací. Od žen pak většinou slýchám:

"Škoda, že jsem to nevěděla dřív."

 Začněte i vy čerpat informace ze zkušeností a praxe, které vám ušetří spoustu trápení. 

Vaše cesta za svobodným porodem, který bude ve vaší režii začíná kliknutím na toto tlačítko.

Tento e-book o Právech u porodu je pro vás, pokud:

 • jste žena, která chce znát svoje práva nejen u porodu
 •  jste žena, která i v jiných oblastech plně převzala zodpovědnost za sebe a svůj život
 • jste porodní asistentka nebo dula a ráda byste znala tyto informace nejen pro své klientky
 • máte strach, že z vašeho porodního přání v porodnici nezbude nic, a vy si jej nedokážete prosadit
 • máte manžela (partnera), kterému potřebujete "otevřít oči" a ukázat, že ani v dnešních porodnicích nemusí dojít k bezpečnému porodu

Manuál je také vhodný pro vašeho partnera nebo doprovod k porodu.

Bude tak lépe hájit vaše přání a nároky vy budete mít prostor na porodní proces. 

K MANUÁLU DOSTANETE JEŠTĚ 2 BONUSY

                        7 kroků jak komunikovat v porodnici - Postup, jak si hned ze startu neudělat z personálu nepřítele. Jak vhodně komunikovat, odpovídat nebo se dotazovat. 


                      Přehled vašich práv a nároků, které se budou hodit nejen do porodnice. Je dobré je znát.

Je něco nejasného? Napište mi e-mail: jirina@eporod.cz