Kurz právě probíhá. Pokud se chcete zúčastnit dalšího běhu, přihlaste se na čekací listinu a já vám dám vědět, jakmile jej budu znovu spouštět. 

Moje práva v těhotenství


Zjistěte, na co máte právo před tím, než porodíte.


Aby se přístup k porodu začal měnit, je nutné, aby ženy samy znaly své možnosti a práva a věděly, jak řešit „nekomfortní“ situace při střetu se systémem českého porodnictví.

Nechte se vést kurzem, který Vám otevře oči a získejte informace, které Vám na předporodním kurzu v porodnici rozhodně neřeknou. 

A jako bonus budete mnohem klidnější a sebevědomější.

Získat informace o přípravě k porodu je dnes snadné. 

Ovšem kvalitní informace o možnostech, když chcete postupovat jinak, už  jen tak nenajdete. 

Nejde jen o bezhlavé odmítání nebo nesouhlas. To rozhodně ne. Cílem je získat kvalitní informace o postupu, zákroku a jejich variantách tak, aby se žena mohla svobodně bez nátlaku rozhodnout a byla dostatečně informovaná. A zároveň dokázala rozpoznat situace, kdy je s ní manipulováno.


Pusťte si jedno z videí z kurzu. Třeba zrovna tato informace Vám pomůže ušetřit 1.500,- Kč za ultrazvukový screening ve 20.tt, který neplaťe!

Více takových informací se dozvíte v kurzu.

Možná že víte, jaké to je 

Je na čase udělat změnu

 

On-line kurz poběží 4 týdny, během kterých probereme následující témata:

Co vše se dozvíte?

LEKCE 1

 • jaká vyšetření v těhotenství se podstupují, seznam, zda je musím podstoupit a co dělat, když některé z nich nechci podstupovat/odmítnout, argumenty, se kterými se můžete setkat
 • jak postupovat, když chci odmítnout konkrétní vyšetření?, když mi sdělí, ať si najdu jiného gynekologa? A co v případě porodu? Musí mě přijmout i bez registrace do porodnice?
 • ultrazvukové vyšetření ve 20 tt., informace ohledně hrazení výkonu pojišťovnou, proč jej neplatit, na co si dát pozor, argumentace, kódy vyšetření, postup.

LEKCE 2

 • Porodní přání - co to je porodní přání, z čeho by mělo vycházet, jakou formou jej můžete projevit, jaká je jeho závaznost + doporučení
 • INFORMOVANÝ SOUHLAS - Co to je, co mu musí předcházet, jaký má být, jak poznám „manipulaci“ nebo naopak „vážnost situace“
 • ÚPRAVY IS - Jak si zajistit potřebné dokumenty dopředu? Co svým podpisem IS vlastně stvrzuji?Příklady IS a jejich rozbor.
 • Jak PODPOŘIT DODRŽENÍ VAŠICH PŘÁNÍ A CO KDYŽ TO NEVYJDE?

LEKCE 3

 • PROPUŠTĚNÍ Z PORODNICE, PODMÍNKY, S ČÍM SE MŮŽETE SETKAT, Jaký je současný stav, jaké jsou podmínky propuštění z porodnice a musíte je dodržet?
 • Odchod z nemocnice dříve než 72 hodin po porodu-ambulantní porod.
 • Pediatr odmítá převzít dítě do péče, argumenty a jak situaci řešit. Ukázky z praxe. Jak postupovat?
 • Která vyšetření, kdy a kde absolvovat po ambulantním porodu.

LEKCE 4

 • Porušení intimity a soukromí. Jak by to vypadat nemělo. Na co si dát pozor. Doporučení WHO. Doporučení, jak situaci řešit.
 • Nedůstojné zacházení a emocionální nátlak + právo na nepřetržitou přítomnost s dítětem.
 • Hamiltonův hmat. Co to je Hamiltonův hmat. Na co si dát pozor. Preventivní doporučení.

Kurz poběží 4 týdny a každý týden v pondělí se vám v členské sekci na webu odkyryje jedna lekce. Ke každé lekci vám pošlu i krátkou upomínku e-mailem, abyste nezapomněla. 

Zároveň ke kurzu bude i podpůrná facebooková skupina, kde vám budu k dispozici a kde můžete sdílet vaše zkušenosti a pokládat dotazy. 

Ke studiu si nepotřebujete rezervovat žádný přesný čas. Po otevření lekce vám přístup již zůstane a vy si jej můžete procházet kdykoliv budete potřebovat. 

Forma je v podobě krátkých, stručných videí s prezentací.  Tuto formu si ženy velmi chválí, neboť získají potřebné informace rychle, přehledně a nemusejí trávit čas nad hodinovými videi. 


Kdo Vás kurzem provede?

Tímto tématem se zabývám řadu let. Pokud se chcete dozvědět, co vše jsem zjistila a vyhnout se tak některým chybám, tak je tento kurz právě pro Vás. 

S velkou vášní se věnuji pomoci ženám v těhotenství, u porodu i právy rodičů, a to nejen z pohledu ženy, matky, ale i advokátky. 

Snažím se podpořit nejen samotné ženy, ale i jejich doprovod k porodu. Aby věděl, na co vše má nárok, právo a co si nenechat líbit. Pak může žena rodit v klidu, že je o ni náležitě postaráno.

Ve své praxi jsem viděla nekvalitní přístup k těhotným ženám, které si nebyly vůbec jisty ve svých právech. Navíc dostávaly pouze částečné a neúplné informace. Často s nimi bylo manipulováno.

Podělím se s vámi o mé roky zkušeností s touto problematikou. Na jednom místě tu najdete mé nejlepší tipy, rady, informace pro Váš porod v klidu a dle Vašich představ i v porodnici.

Mgr. Jiřina Novotná

Zvyšte svoje povědomí o Vašich možnostech a získejte:

Konkrétní návody

Získáte konkrétní návody, jak postupovat v situacích, do kterých se můžete lehce dostat (manipulace, nátlak, nepravdivě podané/neúplné)  informace 

Argumentace

Naučíte se používat vhodné a pádné argumenty podložené zákonem pro váš postup. 

Opora

Ujistíte se, kdy je váš postup správný a budete mít oporu nejen v konkrétním zákoně.

Fungující postupy

Osvojíte si fungující postupy.

Reference

Každá lekce byla skvělá a otevřela mi ještě více oči. Moc Vám děkuji! 🙂
Lucie Müllerová
Celý kurz by pro mě velmi poučný. V každé lekci jsem se dozvěděla něco nového, o čem jsem do té doby neměla ani ponětí. Seznámila jsem se se svými právy, s tím jak by porod a přístup zdravotního personálu vypadat neměl a jak se případně bránit. Díky tomuto kurzu jsem do porodnice připravená, vím co chci ve svém porodním plánu a jak si přání obhájit, získala jsem větší sebevědomí a klid. Děkuji
Karolína Pasterná
Myslela jsem si, že kurz pro mě není, ale zkusila jsem ho. A hned po prvních třech videích jsem za něj byla neskutečně vděčná. Vůbec mě některé situace při porodu nenapadly. Jsem tedy ráda, že tu bylo na ně upozorněno a zároveň vysvětleno, na co má člověk právo, jak se chovat a co říkat. Díky tomu jsem toto téma otevřela i s partnerem. Uvědomila jsem si, že je hodně situací, které vlastně mohou nastat a je dobré být o nich informován, aby člověk o nich neslyšel až při porodu, kdy už je trochu mimo a není schopen racionálně uvažovat.Moc za kurz děkuju.
Monika Havierníkováwww.madeforyou.cz
Před kurzem jsem si myslela, že musím zkrátka držet a mlčet, protože nikdo nebral ohledy na to co říkám. Teď už vím, že se nemusím nechat do ničeho nutit a mohu se sama rozhodnout. Už vím, jaké metody nátlaku mohou být použity a jak se bránit a nenechat zlomit proti mé vůli a přesvědčení. Také jsem si potvrdila, že úkony, které se mi nelíbí mohu s klidem odmítnout a jak si vše sepsat a domluvit se s porodnicí. Znám svá práva a zákony, které stojí při mě a podporují má rozhodnutí. Kurz bych určitě doporučila všem, kdo tápou ve svých možnostech, mají strach z nemocničního prostředí a personálu. Všem, kdo chtějí vědět, jak se v těhotenství i při porodu mohou rozhodnout a jak se v tom podpořit a na co vše se připravit. Za tuto zkušenost vám mockrát děkuji, byl to pro mne opravdu přínos.
Petra Suchá

Kdy kurz začíná?

V pondělí 9.listopadu 2020 a končí 4. prosince 2020.

Jaká je cena?

4týdenní kurz Moje práva v těhotenství stojí

1.490,- Kč 

Budete mít jistotu, že vám nebudu podsouvat líbivé informace, které z vás mají udělat poslušnou ovečku daného porodnického zařízení.

Tyto informace většinou z úst zdravotnického personálu neuslyšíte (např. zdravotní personál vám málo kdy řekne, že “nemusíte podepsat” nebo “můžete odmítnout, odejít….”).

Máte jistotu, že negativní zkušenosti ostatních žen, které se do nepříjemných situací dostaly, jsem zpracovala a připravila vám “návod”, čeho se vyvarovat, na co si dát pozor a také jak případně argumentovat, pokud už se do nechtěné situace dostanete.

Líbí se Vám to?

Pak je kurz MOJE PRÁVA V TĚHOTENSTVÍ pro Vás tou správnou volbou.


Nespokojte se jen s odpovědí „U nás se to dělá prostě takto“.

Buďte připravené.


Přidejte se do kurzu

MOJE PRÁVA V TĚHOTENSTVÍ


Máte na mě otázky? Napiště mi:

jirina@eporod.cz